אוכל מנחם? הבעיה הרגשית של השמנת יתר

מכירים את הסיפורים על זה "שהאדם השמן" מאושר, נכון? ובכן, ככל שאוכל מנחם, ואתם יודעים את זה במיוחד אם הילד שלכם בעל עודף משקל, רוב הסיפורים האלה יותר מיתוס ממציאות בחייהם של רוב הילדים הסובלים מהשמנה.

תוכן עניינים

שליטה במשקל

נזקים בריאותיים הקשורים להשמנה בילדות

לא רק שיש נזקים בריאותיים הקשורים להשמנה בילדות, אלא שבעיית המשקל של ילדכם גם מסובכת באופן אישי בעולם הרגשי שלו.

סטיגמה חברתית

עבור ילדים הסובלים מעודף משקל, חיים עם קילוגרמים עודפים יכולים להיות סיפור קורע לב. בדרכה שלה, הסטיגמה החברתית הנלווית לעודף משקל עלולה להזיק לילד כמו המחלות והמצבים הגופניים הנלווים לרוב להשמנה.

בחברה שלנו אנשים רזים נתפסים כאנשים יפים ומצליחים. מחקרים מראים שכבר בגיל 6 ילדים עלולים לקשר בין סטריאוטיפים שליליים לבין משקל עודף, וכך בעצם לקטלג ילד בעל עודף משקל כמישהו שלא כדאי או שווה להיות חבר שלו.

הערכה עצמית ובריונות בבית הספר

נכון, חלק מהילדים הסובלים מעודף משקל הם מאוד פופולריים בקרב חבריהם לכיתה, מרגישים טוב עם עצמם ויש להם הרבה ביטחון עצמי. אבל באופן כללי, אם ילדכם סובל מהשמנת יתר, יש סבירות גבוהה שיסבול מהערכה עצמית נמוכה יותר מאשר בני גילו הרזים יותר.

הערכה עצמית חלשה של ילד יכול להיות מתורגמת לתחושות של בושה לגבי הגוף שלהם, וחוסר הביטחון העצמי שלהם יכול להוביל אפילו לכישלון בלימודים.

אתם כנראה לא צריכים תיאור מפורט של כמה קשים יכולים להיות לפעמים חיי היום יום של ילדים הסובלים מעודף משקל. לעתים במצבים קשים יותר ניתן לראות מקרים שבני הכיתה ואפילו מבוגרים (הורים, מורים) יגידו לצעירים האלה שהיותם שמנים זו אשמתם. חלק מהילדים כנראה יקראו להם בשמות גנאי, והם עלולים להיות חשופים להקנטות והצקות.

חברים משנים קודמות עשויים פתאום לנתק איתם קשר או להימנע מהם. ילדים בעלי עודף משקל עשויים גם להתקשות ביצירת חברים חדשים. ובשעורי חינוך גופני. . כן אתם יודעים איך זה עובד, ילדים בעלי עודף משקל כנראה יבחרו אחרונים.

ביריונות מובילה לדיכאון

ילדים בעלי עודף משקל עלולים "ללכת לאיבוד" או להרגיש כאילו הם לא שייכים או משתלבים בשום מקום. הם עשויים לראות את עצמם כשונים וכמנודים. לעתים קרובות הם ירגישו בודדים ופחות פופולריים או מגניבים מחבריהם. וכאשר התרחיש הזה מושרש כחלק מחייו יום אחר יום, חודש אחר חודש, ילד יכול להיות עצוב, מדוכא קלינית, ולהסתגר בתוך עצמו.

אכילה רגשית

בטוויסט אירוני, חלק מהילדים הסובלים מעודף משקל עשויים לחפש נחמה רגשית באוכל, ולהוסיף עוד יותר קלוריות לצלחת שלהם באותו זמן שהרופא, התזונאי, או ההורים שלהם דוחקים בהם לאכול פחות. הוסיפו לזה את שאר הפסגות והעמקים הרגשיים של החיים שלהם הכוללים לחץ של מעבר לכיתה חדשה, בית ספר חדש, או גירושין של ההורים, וחלק מהילדים עלולים להדרדר עוד יותר להתקפי אכילה בלתי נשלטים.

אפליה

ישנן השלכות נוספות הקשורות להשמנה הנמשכות גם בגיל ההתבגרות ואילך. בני נוער ומבוגרים בעלי עודף משקל עלולים להתמודד עם אפליה על סמך משקלם בלבד. מחקרים מסוימים מצביעים על כך שהם שיהיה להם קשה יותר להתקבל להתקבל לתפקיד בכיר במקום עבודה מאשר עמיתיהם הרזים יותר. לנשים וגברים הסובלים מעודף משקל כנראה יהיה קשה יותר למצוא בן זוג לנישואין. בקיצור, כשילדים בעלי עודף משקל הופכים למבוגרים עם בעיית השמנה, הם נוטים להרוויח פחות כסף ולהתחתן בתדירות נמוכה יותר מחבריהם במשקל ממוצע.

Facebook
Twitter
Pinterest